Użytkownicy Xiaomi, Redmi i Poco na całym świecie wstrząśnięci! Aktualizacja zamienia smartfony w „cegły”

Użytkownicy Xiaomi, Redmi i Poco na całym świecie wstrząśnięci! Aktualizacja zamienia smartfony w "cegły"

Instalacja najnowszej wersji systemu operacyjnego MIUI 14 oraz nakładki HyperOS na smartfonach Xiaomi, Redmi i Poco przysporzyła ich użytkownikom wielu problemów. W niektórych przypadkach urządzenia zamieniły się w „cegły”.

Dramatyczne skutki aktualizacji

Po zainstalowaniu aktualizacji smartfony zaczęły przechodzić w tryb odzyskiwania i niemal całkowicie traciły zdolność do normalnego działania. Użytkownicy zaczęli masowo publikować skargi w mediach społecznościowych, na forach i w serwisach pomocy technicznej producenta.

Ciekawe, że problem dotknął przede wszystkim osoby z wersją MIUI 14 oznaczoną jako RU, czyli przeznaczoną na rynek rosyjski. Wskazuje to, że przyczyną jest błędna instalacja modułu Hyper OS UI service, odpowiedzialnego za centrum sterowania.

Jak donoszą poszkodowani, po aktualizacji smartfony Xiaomi zaczęły się zawieszać, restartować lub całkowicie tracić responsywność. Wielu użytkowników skarży się, że ich telefony stały się bezużyteczne i nie nadają się już do codziennego użytku.

Jak poradzić sobie z problemem?

Xiaomi zdaje sobie sprawę z usterki i pracuje nad jej usunięciem. Na razie jedynym sposobem przywrócenia smartfona do działania jest reset ustawień, oznaczający utratę wszystkich danych. Nie wiadomo, kiedy dokładnie uda się wyeliminować błąd.

Sugerujemy trzy metody rozwiązania problemu:

  1. ręczne ponowne uruchomienie (przejdź do sekcji Reboot, a następnie kliknij Reboot to System),
  2. uruchom ponownie przez Fastboot (po naciśnięciu przycisku Reboot to System przytrzymaj palec na przycisku zmniejszania głośności, aż pojawi się napis Fastboot, a następnie przytrzymaj przycisk zasilania, aż ekran zgaśnie),
  3. uruchom ponownie w trybie awaryjnym (kliknij Tryb awaryjny).

Xiaomi zawiodło. Cierpliwości!

Najnowsza aktualizacja MIUI 14 i nakładki HyperOS, zamiast poprawić funkcjonowanie smartfonów Xiaomi, pogrążyła ich użytkowników w kłopotach. Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na obiecywane poprawki. Miejmy nadzieję, że producent szybko upora się z usterkami i przywróci swoim klientom spokój ducha.

Czytaj też:  Jak wyłączyć reklamy w Xiaomi

Użytkownicy smartfonów Xiaomi mają powody do niezadowolenia. Ostatnia aktualizacja systemu MIUI 14 okazała się totalną klapą i spowodowała wiele problemów. Miejmy nadzieję, że Xiaomi szybko naprawi błędy, aby zadowolić swoich klientów.