Pojawia się pierwsze zdjęcie Google Pixel Fold 2 – węższy, lżejszy i z innym układem aparatów

Pojawia się pierwsze zdjęcie Google Pixel Fold 2 - węższy, lżejszy i z innym układem aparatów

Uzyskaliśmy zdjęcie tego, co wygląda na wczesną wersję oczekiwanego Google Pixel Fold 2. Fotografia sugeruje, że druga generacja składanego smartfona Google może mieć węższą konstrukcję i przeprojektowany moduł aparatów. Telefon jest jednak nadal we wczesnym stadium rozwoju, więc nie jest jasne, czy to jest ostateczny projekt.

Premiera Pixel Fold przez Google w zeszłym roku była przełomem dla składanych telefonów, pokazując, że firma traktuje Androida na składanych urządzeniach poważnie. Decyzja Google o zastosowaniu szerszej konstrukcji niż inne składane telefony spotkała się z szerokim uznaniem, ponieważ poprawiła możliwości multitaskingu i sprawiła, że ekran zewnętrzny stał się bardziej użyteczny.

W tym momencie model drugiej generacji jest nieunikniony. Ale pozostaje pytanie, czy Google będzie trzymać się tej samej konstrukcji w 2024 roku.

Wyciek projektu Google Pixel Fold 2

Pojawia się pierwsze zdjęcie Google Pixel Fold 2 - węższy, lżejszy i z innym układem aparatów

Ekran zewnętrzny jest węższy, ale co ważniejsze, proporcje ekranu wewnętrznego są bliższe kwadratowi. To sugeruje, że całkowita konstrukcja Fold 2 może być podobna do OnePlus Open, który ma ekrany pośrednie między Pixel Fold i Samsung Galaxy Z Fold 5 pod względem rozmiaru.

Węższa konstrukcja Pixel Fold 2 może być zaskoczeniem dla niektórych, ale jest powód, dla którego większość innych składanych telefonów nie jest tak szeroka jak pierwszy składany telefon Google: wiele aplikacji Androida nadal nie jest zoptymalizowanych pod tablety. Poprzez zrobienie pierwszej generacji Pixel Fold tak szerokiej, Google musiało zastosować programowe obejścia, aby poradzić sobie z aplikacjami, które odmawiają działania w orientacji poziomej. Firma nawet opracowała całkowicie nową funkcję systemu operacyjnego Android 14 QPR1, która pozwala użytkownikom wymusić pełnoekranowy tryb aplikacji takich jak Instagram. Gdyby Google wybrało węższą konstrukcję dla pierwszej generacji Pixel Fold, nie musiałoby uciekać się do takich sztuczek, ponieważ smuklejsza konstrukcja spowodowałaby, że większość aplikacji pokazałaby swój zwykły interfejs zoptymalizowany dla telefonu zamiast interfejsu zoptymalizowanego dla tabletu (jeśli w ogóle istnieje).

Żegnaj belko aparatów?

Zdjęcie wskazuje również, że wypustka aparatu z tyłu może przejść redesign. Pixel Fold 2 wydaje się mieć odizolowaną wyspę aparatów w lewym górnym rogu, składającą się z czterech czujników, które prawdopodobnie obejmują główny obiektyw szerokokątny, dodatkowy obiektyw ultraszerokokątny, trzeci obiektyw peryskopowy z zoomem i nieznany czwarty obiektyw. Nie jest jasne z tego zdjęcia, czy czwarty czujnik to czujnik podczerwieni (FIR) zdolny do mierzenia temperatury skóry lub obiektu, tak jak w Pixel 8 Pro, czy inny czujnik, na przykład spektralny/migotania lub ToF. Oprócz czterech czujników aparatu znajduje się tam również lampa błyskowa LED i mikrofon.

Wydaje się, że projekt wyspy aparatów w Pixel Fold 2 znacząco odbiega od poprzednich telefonów z Tensor, z których każdy ma charakterystyczną belkę aparatów. Jest on jednak w pewnym stopniu zgodny z plotkami na temat projektu Google Pixel 9, który już nie będzie miał belki aparatów ciągnącej się całkowicie od krawędzi do krawędzi.

Inne zauważone zmiany i uwaga o zachowaniu realizmu

Pixel Fold 2 dzieli również kilka innych podobieństw projektowych z nadchodzącą serią Pixel 9, takich jak bardziej zaokrąglony ekran wewnętrzny i zewnętrzny oraz bardziej premium, pozornie aluminiowa rama. Nasze źródło opisało telefon jako podobny do pierwszej generacji Pixela pod względem odczucia i materiału.

Chociaż nie mamy żadnych zdjęć pokazujących ekran wewnętrzny, nasze źródło powiedziało nam, że Pixel Fold 2 ma teraz wycięcie w ekranie w prawym górnym rogu dla kamery ekranu wewnętrznego. Kontrastuje to z pierwszą generacją Pixel Fold, która ukryła kamerę ekranu wewnętrznego w górnej ramce. Nasze źródło powiedziało nam również, że Pixel Fold 2 jest nadal dość cienki, ale zagięcie nadal jest dość zauważalne.

Mimo wszystkich tych informacji, warto zauważyć, że urządzenie, które widzimy tutaj, jest nadal na początku fazy testów inżynieryjnych (EVT). Oznacza to, że projekt nadal może ulec zmianie, ponieważ minie kilka miesięcy zanim urządzenie wejdzie do masowej produkcji. W związku z tym zdecydowanie radzimy poczekać na więcej przecieków tego telefonu, zanim wyciągnie się jakiekolwiek wnioski, ponieważ to, co widzimy tutaj, może się znacznie zmienić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Specyfikacja Google Pixel Fold 2

Google Pixel Fold 2 ma być wyposażony w najnowszy procesor Tensor G4, który również zasili flagowce Pixel 9 i Pixel 9 Pro. Ten układ SoC ma być produkowany przez TSMC zamiast Samsunga, co potencjalnie może pomóc rozwiązać problemy z przegrzewaniem i wysokim zapotrzebowaniem na energię, z którymi zmagały się poprzednie generacje Tensora.

Tensor G4 w połączeniu z aż 16GB pamięci RAM da Pixel Fold 2 ogromną moc obliczeniową. To dwa razy więcej RAM niż w jakimkolwiek poprzednim Pixelu. Taka ilość pamięci operacyjnej w połączeniu z najnowszym procesorem sprawi, że Pixel Fold 2 będzie prawdziwą bestią pod względem wydajności.

Biorąc pod uwagę cykl wydawniczy Google, Pixel Fold 2 prawdopodobnie zostanie wydany w 2025 roku, a być może nawet później. Jednak gdy już się pojawi, z pewnością będzie potężnym i zaawansowanym technologicznie składanym smartfonem. Google zdaje się podążać śladami swoich flagowych Pixeli przy konstruowaniu następcy Pixel Fold.

Źródło