Nowe telefony Samsung Galaxy pojawią się 17 stycznia

Nowe telefony Samsung Galaxy pojawią się 17 stycznia

Samsung szykuje swoją najnowszą serię urządzeń mobilnych – prawdopodobnie oczekiwane modele Galaxy S24 – na 17 stycznia, jak ogłosiła we wtorek firma. Będzie to jedna z pierwszych dużych premier smartfonów w 2024 roku. Oczekuje się, że urządzenia Samsunga zawierać będą nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji, jak również rutynowe ulepszenia aparatów i procesorów.

Ta historia jest częścią Samsung Event, kolekcji informacji, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Samsung zwykle koncentruje się na ulepszeniach aparatów, aby odróżnić swoje nowe telefony od poprzednich modeli. Ale w tym roku dużą rolę ma odegrać sztuczna inteligencja. Urządzenia Galaxy S24 prawdopodobnie będą pierwszymi nowymi telefonami z Galaxy AI, którą firma opisała jako „kompleksowe mobilne doświadczenie AI”, gdy zwiastowała tę funkcję w listopadzie. W przeciwnym razie plotki i przecieki sugerują, że w najwyższej wersji Ultra może pojawić się nowa konstrukcja tytanowa i projekt z bardziej płaskimi krawędziami.

Wydarzenie odbędzie się w SAP Center w San Jose w Kalifornii o godzinie 10:00 czasu pacyficznego. Będzie również transmitowane na żywo przez kanały Samsunga. W typowym dla siebie stylu Samsung oferuje promocję dla tych, którzy chcą wcześniej zarezerwować nowe urządzenia Galaxy. Do 16 stycznia klienci, którzy zarezerwują urządzenie przez stronę internetową lub aplikację Samsunga, otrzymają kredyt w wysokości 50 USD.

Wydarzenie Samsunga w styczniu następuje w momencie, gdy firmy technologiczne znajdują nowe sposoby na wprowadzenie generatywnej sztucznej inteligencji do urządzeń mobilnych – SI, która może tworzyć treści i wymyślać konwersacyjne (ale nie zawsze dokładne) odpowiedzi w reakcji na monity w oparciu o dane szkoleniowe. Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro na przykład zawierają funkcje edycji zdjęć oparte na AI do usuwania, przemieszczania i zmieniania rozmiaru obiektów na zdjęciach. Nowy procesor Snapdragon 8 Gen 3 firmy Qualcomm dla smartfonów, który ma zasilać serię Galaxy S24, został również zaprojektowany, aby wnieść więcej AI do telefonów.

Czytaj też:  Znajdź mój telefon Samsung: jak zlokalizować telefon?

Biorąc pod uwagę domniemane przecieki i zapowiedź Galaxy AI Samsunga z listopada, wygląda na to, że seria Galaxy S24 sygnalizuje, iż smartfony zmierzają w kierunku ukierunkowanym na SI.