Nowe przecieki o Google Pixelu 8 potwierdzają funkcje AI w aparacie i ofertę zamówień przedpremierowych

Nowe przecieki o Google Pixelu 8 potwierdzają funkcje AI w aparacie i ofertę zamówień przedpremierowych

Najnowsze doniesienia wskazują, że nadchodzący Google Pixel 8 będzie prawdziwą rewolucją w dziedzinie smartfonów. Już w przyszłym tygodniu producent ma zaprezentować swój flagowy model, który według przecieków zaskoczy innowacyjnymi rozwiązaniami.

Aparat z AI na pokładzie

Jak donosi znany leaker Evan Blass, Pixel 8 będzie kontynuował tradycję poprzedników, stawiając na zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji w aparacie. Na zdjęciach, które wyciekły do sieci, widać opcję „Photo Unblur”, czyli usuwania rozmazań z fotografii już po wykonaniu zdjęcia. Wraca także popularna funkcja „Magic Eraser”, dzięki której z obrazków można w prosty sposób usuwać niepożądane elementy. Oba te rozwiązania były obecne już w Pixelu 7, jednak teraz mają działać znacznie szybciej i dokładniej, dzięki nowemu procesorowi Google Tensor G3.

W zestawie ze smartwatchem Pixel Watch 2

Oprócz samych telefonów, Blass opublikował również zdjęcia nadchodzącego smartwatcha Google Pixel Watch 2. Wygląda na to, że producent przygotował aż 4 wersje kolorystyczne pasków, w tym elegancką stalową opaskę. Ciekawostką jest też niebieski odcień, idealnie komponujący się z niebieską wersją Pixela 8.

Z wcześniejszych przecieków wynikało, że nowy zegarek będzie smuklejszy od poprzednika. Trudno to jednoznacznie stwierdzić na podstawie zdjęć, ale faktycznie prezentuje się on bardzo schludnie. Pixel Watch pierwszej generacji spotkał się ze dość chłodnym przyjęciem, więc Google ma sporo do nadrobienia.

Atrakcyjna oferta przedsprzedażowa

Jak donosi Blass, Google szykuje bardzo atrakcyjną ofertę dla osób decydujących się na zamówienie Pixela 8 w przedsprzedaży. Każdy nabywca otrzyma w prezencie smartwatch Pixel Watch 2 lub słuchawki Pixel Buds Pro. To świetna okazja, zważywszy że oryginalne modele kosztowały odpowiednio 349 i 199 dolarów.

Poprzedni Pixel Watch bardzo szybko doczekał się obniżek cenowych, bo już 3 miesiące po premierze. Nic więc dziwnego, że teraz Google chce zachęcić klientów atrakcyjnymi bonusami. Mimo wszystko, warto poczekać na recenzje zanim zdecydujemy się na zakup drogiego sprzętu, nawet jeśli dostaniemy do niego prezent.

Czytaj też:  Moja historia wyszukiwania w Google: zarządzanie historią, usuwanie

Rewolucyjna aktualizacja Androida?

Dotychczas przecieki skupiały się głównie na niewielkich zmianach w designie, nowych kolorach czy możliwościach wideo. Jednak na konferencji 6 października Google z pewnością zachowa kilka asów w rękawie. Plotkuje się o rewelacyjnej obietnicy 7 lat aktualizacji Androida dla Pixela 8. To mogłoby całkowicie zmienić zasady gry na rynku smartfonów.

Trzymajmy kciuki, Pixel 8 może okazać się prawdziwą rewolucją. Już wkrótce przekonamy się, czy doniesienia się potwierdzą i Google faktycznie wyznaczy nowy kierunek w branży mobilnej.