Jak sparować słuchawki Xiaomi?

jak sparować słuchawki xiaomi

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi podbiły serca i uszy milionów użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego! Te niedrogie gadżety oferują świetną jakość dźwięku, smukły design, wygodę noszenia i szereg praktycznych funkcji. Jednak zanim w pełni cieszyć się bezprzewodową swobodą, trzeba najpierw połączyć słuchawki ze swoim telefonem lub innym urządzeniem mobilnym. Jak sparować słuchawki Xiaomi krok po kroku? Przekonaj się sam!

Zanim zanurzymy się w gąszczu ustawień Bluetooth i opcji sparowania, musimy odpowiednio przygotować sprzęt. Oto lista rzeczy do zrobienia:

 • Naładuj słuchawki i etui ładujące. Optymalny poziom to co najmniej 50% baterii, aby upewnić się, że parowanie nie zostanie przerwane z powodu rozładowania.
 • Wyłącz słuchawki, aby nie generowały one zakłóceń dla innych urządzeń Bluetooth w otoczeniu.
 • Włącz Bluetooth w swoim telefonie lub innym urządzeniu, z którym zamierzasz połączyć słuchawki. Upewnij się, że moduł Bluetooth działa poprawnie.
 • Zaktualizuj oprogramowanie słuchawek i telefonu do najnowszej wersji. Producent regularnie udostępnia poprawki i usprawnienia, które mogą ułatwić proces parowania.
 • Zresetuj słuchawki do ustawień fabrycznych, jeśli parowałeś je wcześniej z innym urządzeniem. Pozwoli to wyeliminować potencjalne konflikty.
 • Zamknij niepotrzebne aplikacje działające w tle na telefonie, aby zwolnić zasoby systemu operacyjnego.

Włączanie trybu parowania

Kluczowym krokiem całego procesu jest wprowadzenie słuchawek w specjalny tryb parowania. Umożliwia on telefonowi lub innemu urządzeniu wykrycie słuchawek i sparowanie się z nimi. Ze względu na różnorodność modeli Xiaomi, sposób aktywacji trybu parowania może się nieco różnić.

Modele z fizycznymi przyciskami

W większości słuchawek Xiaomi z dedykowanymi przyciskami sterującymi wystarczy przytrzymać przez około 5 sekund przycisk zasilania/parowania na jednej lub obu słuchawkach. W modelach ze sterowaniem dotykowym należy przytrzymać panel dotykowy.

Przykładowo, w popularnych Redmi Buds 3 Pro należy równocześnie nacisnąć i przytrzymać przez 5 sekund obie słuchawki. Z kolei w Redmi Buds 3 wystarczy przytrzymać panel lewej słuchawki. Po aktywacji trybu parowania słuchawki zasygnalizują to charakterystycznym dźwiękiem lub migającą diodą LED.

Modele bez dedicatednych przycisków

Niektóre modele Xiaomi, jak np. Mi AirDots, nie posiadają dedykowanych przycisków, więc aktywacja trybu parowania odbywa się inaczej. Typowym sposobem jest umieszczenie słuchawek w etui ładującym, a następnie naciśnięcie i przytrzymanie przycisku na etui.

Na przykład, w modelu Mi True Wireless Earphones 2 należy umieścić słuchawki w etui, zamknąć pokrywę, a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk funkcyjny z boku etui przez 5 sekund. Podobną metodę stosuje się w innych modelach tego typu.

Łączenie słuchawek z telefonem

Gdy tryb parowania jest już aktywny, możemy przystąpić do właściwego kojarzenia słuchawek ze smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym. Proces ten może się trochę różnić w zależności od konkretnego systemu operacyjnego.

Smartfon z Androidem

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, oto jak sparować z nim słuchawki Xiaomi:

 1. Przejdź do ustawień Bluetooth na telefonie. Znajdziesz je zazwyczaj w sekcji Połączenia lub Sieci.
 2. Włącz opcje widoczności telefonu. Umożliwi to innym urządzeniom Bluetooth wykrycie Twojego smartfonu.
 3. Kliknij opcję wyszukiwania nowych urządzeń. Telefon rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth w zasięgu.
 4. Z listy wykrytych urządzeń wybierz nazwę Twoich słuchawek Xiaomi i kliknij paruj.
 5. Jeśli pojawi się monit o kod dostępu, wpisz najczęściej stosowane 0000 lub 1234.
 6. Po chwili powinien pojawić się komunikat potwierdzający udane sparowanie urządzeń.
 7. Gotowe! Od tej pory słuchawki będą automatycznie łączyć się z Twoim smartfonem.

iPhone

Użytkownicy iPhone’ów również bez trudu sparują słuchawki Xiaomi, oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do ustawień Bluetooth w sekcji Ogólne.
 2. Włącz widoczność iPhone’a dla innych urządzeń Bluetooth.
 3. Z listy Dostępne urządzenia wybierz nazwę słuchawek i dotknij połącz.
 4. Na ekranie pojawi się monit o potwierdzenie sparowania. Dotknij Paruj.
 5. Jeśli iOS wyświetli monit o kod dostępu, wpisz 0000.
 6. Gotowe! System potwierdzi sparowanie.

Łączenie słuchawek z laptopem z Windows

Parowanie słuchawek Xiaomi z laptopem działającym pod kontrolą systemu Windows również jest bardzo proste:

 1. Wejdź w ustawienia Bluetooth na komputerze. W Windows 10 znajdziesz je w sekcji Urządzenia.
 2. Kliknij przycisk „Dodaj urządzenie Bluetooth”, aby rozpocząć skanowanie dostępnych urządzeń.
 3. Z listy wykrytych urządzeń wybierz nazwę słuchawek Xiaomi i kliknij przycisk Połącz.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces parowania.
 5. Jeśli pojawi się monit, wprowadź standardowy kod dostępu 0000 i kliknij Dalej.
 6. Po kilkunastu sekundach system powinien potwierdzić pomyślne sparowanie urządzeń.
 7. Od teraz wystarczy włączyć słuchawki, aby automatycznie łączyły się z laptopem poprzez Bluetooth.

Rozwiązywanie problemów

Pomimo stosowania się do przedstawionej instrukcji, podczas parowania mogą wystąpić pewne problemy. Oto najczęstsze przypadki wraz ze sposobami ich rozwiązania:

 • Słuchawki nie wchodzą w tryb parowania – Upewnij się, że są w pełni naładowane i wyłączone. Przytrzymaj przycisk zasilania/parowania nawet do 15-20 sekund.
 • Telefon nie wykrywa słuchawek – Wyłącz i ponownie włącz Bluetooth lub uruchom telefon ponownie. Upewnij się, że słuchawki są w trybie parowania.
 • Połączenie zostaje przerwane – Usuń wcześniejsze sparowanie i połącz słuchawki od nowa. Zresetuj słuchawki lub zaktualizuj oprogramowanie urządzeń.
 • Problemy ze stabilnością połączenia – Zmień ustawienia jakości strumienia audio na telefonie lub zmień kodek audio w opcjach deweloperskich.
 • Brak dźwięku lub dźwięk tylko w jednej słuchawce – Wyczyść gniazdo ładowania w słuchawkach, w razie potrzeby delikatnie wyciągnij i włóż słuchawkę.
 • Problemy z mikrofonem – Upewnij się, że słuchawki są poprawnie dopasowane i mikrofon nie jest zasłonięty. Wypróbuj słuchawki na innym urządzeniu.

Jeśli mimo wszystko występują problemy, skontaktuj się z obsługą klienta Xiaomi lub autoryzowanym serwisem producenta.