Jak przenieść dane z Samsung na iPhone: kontakty, zdjęcia, muzyka

Jak przenieść dane z Samsung na iPhone

Zmiana telefonu z Androida na iPhone’a może początkowo wydawać się skomplikowana. Jednak z niniejszym szczegółowym poradnikiem krok po kroku przeniesienie wszystkich danych, wliczając w to kontakty, zdjęcia, muzykę i wiadomości, jest naprawdę proste.

Przygotowanie danych w telefonie Samsung

Pierwszym krokiem jest wykonanie kompletnej kopii zapasowej aktualnego telefonu Samsung. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do wszystkich danych po przejściu na iPhone’a.

Oto kilka sposobów na wykonanie kopii zapasowej:

 • Kopia zapasowa za pomocą Samsung Smart Switch – aplikacja Samsung Smart Switch pozwala zgrać kopię zapasową kontaktów, wiadomości, zdjęć, muzyki i ustawień na komputer. Jest dostępna zarówno dla komputerów z Windows jak i macOS. Kopia zapasowa Samsung Smart Switch to świetna opcja, ponieważ ta dedykowana aplikacja Samsunga została zaprojektowana specjalnie w celu tworzenia kopii zapasowych wszystkich typów danych. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna – wystarczy podłączyć telefon do komputera, otworzyć aplikację i kliknąć przycisk „Utwórz kopię zapasową”. Smart Switch wykona resztę automatycznie, tworząc kompletny obraz Twojego telefonu.
 • Kopia zapasowa za pomocą Samsung Cloud – możesz również wykonać kopię zapasową bezpośrednio do chmury Samsung Cloud. Wymaga to konta Samsung i połączenia z internetem. Kopia zapasowa w chmurze Samsung Cloud jest równie wygodna, ponieważ nie wymaga użycia komputera. Wystarczy uruchomić ją z poziomu telefonu, zalogować się na swoje konto Samsung i wybrać dane do zgrania. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut, a dodatkową zaletą jest możliwość pobrania kopii zapasowej na nowym urządzeniu z dowolnego miejsca.
 • Kopia zapasowa za pomocą Google Drive – jeśli masz konto Google, możesz zgrać kopię zapasową do Dysku Google. Obejmie ona kontakty, zdjęcia i inne dane.

Niezależnie od wybranej metody, przed przystąpieniem do przenoszenia danych należy koniecznie zweryfikować zawartość kopii zapasowej. Sprawdź więc dokładnie listę zapisanych plików i folderów, aby upewnić się, że znajdują się tam wszystkie kontakty, zdjęcia, muzyka i inne ważne dane. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci braku dostępu do ulubionych zasobów na nowym telefonie.

Czytaj też:  iPhone po raz kolejny liderem rynku smartfonów premium w 2023 roku

Przenoszenie danych na iPhone’a

Gdy kopia zapasowa jest gotowa, nadszedł czas na przeniesienie danych na nowego iPhone’a.

 1. Jedną z najpopularniejszych metod jest wykorzystanie oprogramowania iTunes. Aby to zrobić, należy podłączyć oba telefony do tego samego komputera, a następnie w iTunes kliknąć przycisk importuj przy kopii zapasowej Samsunga. Spowoduje to skopiowanie wszystkich danych bezpośrednio do biblioteki iTunes. Kolejny krok, to podłączenie iPhone’a i kliknięcie przycisku synchronizuj. iTunes automatycznie przeniesie do niego kontakty, zdjęcia, muzykę i inne pliki ze starego telefonu.
 2. iCloud – zaloguj się na iCloud na obu urządzeniach, aby przenieść kopię zapasową z dysku lub chmury Samsunga do iCloud.
 3. Aplikacje transferowe – istnieje wiele aplikacji firm trzecich ułatwiających przenoszenie danych między urządzeniami:
  • Move to iOS – oficjalna darmowa aplikacja Apple, pozwala przenieść kontakty, zdjęcia, filmy, wiadomości i inne dane.
  • Copy My Data – przenosi SMS-y, historie połączeń, kontakty, zdjęcia, muzykę i pliki przez Bluetooth lub WiFi.
  • AnyTrans – przenosi wszystkie typy danych, tworzy też kopię zapasową iPhone.
  • MobileTrans – łatwy w użyciu transfer WhatsApp, wiadomości SMS, historii połączeń, kontaktów itp.
  • iCareFone Transfer – przenosi kontakty, SMS-y, muzykę, wideo, zakładki przeglądarki i inne dane.
  • Syncios – przenosi media, dane aplikacji, ustawienia telefonu i robi kopię zapasową.
  • iMyFone iTransor – przenosi WhatsApp i WeChat, historię połączeń, kontakty, zdjęcia, wideo, muzykę.
  • Super Phone Transfer – szybki transfer danych przez WiFi, bez użycia kabla.
  • Gihosoft Mobile Transfer – obsługuje przenoszenie danych z i do wszystkich popularnych platform.
  • dr.fone Transfer – łatwe przenoszenie kontaktów, SMS-ów, zdjęć, muzyki, wideo i innych plików.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące przenoszenia poszczególnych typów danych.

Przenoszenie kontaktów

Podobnie jak kontakty, zdjęcia mogą być bezproblemowo przeniesione do iCloud, który zsynchronizuje je automatycznie na wszystkich urządzeniach Apple. Dodatkowo warto wcześniej skopiować zdjęcia do aplikacji Zdjęcia na komputerze Mac. Daje to dodatkową kopię zapasową oraz pozwala na ręczne posortowanie zdjęć i umieszczenie ich w odpowiednich albumach przed przeniesieniem do iCloud.

Czytaj też:  Jak wyłączyć telefon Samsung: 3 sposoby

Import zdjęć jest bardzo podobny do kontaktów – wystarczy kliknąć importuj i wybrać folder z zdjęciami Samsunga. Wszystkie zostaną skopiowane do biblioteki Zdjęć, zachowując oryginalną jakość. Jeśli chcesz, możesz też po importowaniu posegregować zdjęcia w albumy według daty lub miejsca wykonania. Zdjęcia dodane do Zdjęć na Macu zostaną zsynchronizowane z iCloud i pojawią się na iPhone w ciągu kilku minut od zalogowania. Możesz też przenieść je ręcznie przez USB, jednak iCloud jest zdecydowanie wygodniejszy.

Oto szczegółowe kroki:

 1. Na komputerze, otwórz aplikację Kontakty lub przejdź na iCloud.com po zalogowaniu.
 2. Kliknij Plik -> Importuj i wybierz plik z kopią zapasową kontaktów Samsunga.
 3. Poczekaj aż import kontaktów zakończy się.
 4. Teraz zaloguj się na iCloud na nowym iPhone, upewniając się, że włączona jest synchronizacja kontaktów.
 5. Twoje kontakty Samsung powinny teraz automatycznie pojawić się na liście kontaktów w iPhone.

Przenoszenie zdjęć

Podobnie jak w przypadku kontaktów, najłatwiej przenieść zdjęcia przy użyciu iCloud. Oto jak to zrobić:

 1. Na komputerze Mac otwórz aplikację Zdjęcia i zaimportuj foldery ze zdjęciami z kopii zapasowej Samsunga.
 2. Upewnij się, że włączona jest synchronizacja Zdjęć z iCloud.
 3. Na iPhone zaloguj się do iCloud używając tego samego Apple ID i włącz synchronizację Zdjęć.
 4. Twoje galerie ze zdjęciami z Samsunga powinny teraz pojawić się automatycznie w aplikacji Zdjęcia na iPhone.
 5. Możesz też przenieść zdjęcia bezpośrednio przy użyciu kabla USB, jeśli nie chcesz korzystać z iCloud.

Przenoszenie muzyki

Przeniesienie biblioteki muzycznej jest również bardzo proste przy użyciu oprogramowania iTunes. Połączenie obu telefonów z tym samym komputerem i zsynchronizowanie iPhone’a spowoduje automatyczne skopiowanie muzyki z Androida do biblioteki iTunes, a następnie do iPhone’a.

Import muzyki obejmuje nie tylko same pliki mp3 lub AAC, ale również listy odtwarzania, kolejność dodania, oceny piosenek i inne meta-dane, dzięki czemu na iPhone biblioteka muzyczna wygląda dokładnie tak samo jak na poprzednim telefonie. Co więcej, iTunes daje możliwość ręcznej edycji tagów ID3 przed synchronizacją, aby dopasować nazwy wykonawców i albumów do preferencji użytkownika.

Czytaj też:  Aktualizacja oprogramowania w telefonach Samsung (Android 12, 13, 14): informacja + poradnik

Oto szczegóły:

 1. Otwórz iTunes i kliknij Plik -> Dodaj do biblioteki, aby zaimportować foldery z muzyką z Samsunga.
 2. Podłącz iPhone’a do komputera i kliknij jego ikonę w iTunes.
 3. Włącz synchronizację muzyki i kliknij Synchronizuj.
 4. Cała Twoja biblioteka muzyczna powinna teraz zostać skopiowana na iPhone.

Synchronizacja wiadomości SMS

Chociaż iPhone nie używa wiadomości SMS, a komunikatora iMessage, to istnieje możliwość zsynchronizowania historii SMS-ów ze starego urządzenia. W tym celu idealnie nadaje się aplikacja iSkysoft Toolbox, która potrafi eksportować i importować SMS-y pomiędzy różnymi platformami. Program ten działa na zasadzie prostego interfejsu, który pozwala na Androida wyeksportować SMS-y do pliku, a następnie na iPhone zaimportować ten plik.

W efekcie wszystkie wiadomości SMS z poprzedniego telefonu zostaną przywrócone w aplikacji Wiadomości na iPhone. iSkysoft radzi sobie ze wszystkimi formatami danych i kodowaniem znaków, dzięki czemu wiadomości wyglądają identycznie jak w oryginale. Można także zsynchronizować SMS-y przez iCloud, jeśli oba telefony go obsługują.

Oto instrukcja synchronizacji SMS-ów:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację iSkysoft na obu telefonach.
 2. Na Samsungu otwórz ją i wyeksportuj historię SMS-ów do pliku.
 3. Na iPhone, otwórz iSkysoft i zaimportuj ten plik.
 4. Twoje wiadomości powinny teraz pojawić się w aplikacji Wiadomości.
 5. Możesz też zsynchronizować SMS-y z iCloud, jeśli oba telefony mają włączoną tę funkcję.

I to wszystko! Postępując zgodnie z powyższą instrukcją krok po kroku, możesz płynnie i bez stresu przenieść wszystkie ważne dane ze starego Samsunga na nowego iPhone’a.