iOS 18 całkowicie odmieni iPhone’y – oto co już wiemy

iOS 18 iPhone

Firma Apple szykuje prawdziwą rewolucję dla użytkowników iPhone’ów. iOS 18, czyli nowa wersja systemu operacyjnego dla smartfonów Apple, ma wprowadzić szereg przełomowych funkcji, które całkowicie odmienią sposób korzystania z tych urządzeń.

Jak donoszą nasze źródła blisko związane z firmą z Cupertino, iOS 18 będzie „jedną z największych aktualizacji w historii iOS”. Mark Gurman, znany analityk specjalizujący się w produktach Apple, ujawnił, że system ten wniesie spore zmiany w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Rewolucyjne funkcje oparte na AI

Według przecieków, iOS 18 przyniesie ogromny postęp w obszarze AI. Siri, wirtualna asystentka Apple, ma zyskać wiele nowych, zaawansowanych funkcji, dzięki czemu będzie znacznie lepiej rozumieć ludzką mowę i intencje użytkownika.

Ponadto, sztuczna inteligencja zostanie głęboko zintegrowana z takimi aplikacjami jak Wiadomości czy Safari. Na przykład Wiadomości będą potrafiły automatycznie sprawdzać pisownię i gramatykę naszych SMS-ów. Safari z kolei zyska opcję automatycznego podsumowywania artykułów i stron internetowych. To tylko niektóre z wielu niezwykłych funkcji AI, które iOS 18 wprowadzi w iPhone’ach.

Rewolucja w komunikacji z Androidem

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości będzie pełna integracja iMessage z Androidem. iOS 18 zniweluje różnice w komunikacji między ekosystemami i sprawi, że iPhone’y i smartfony z Androidem będą mogły wymieniać wiadomości z dodatkowymi funkcjami, takimi jak potwierdzenia przeczytania czy status pisania. To prawdziwy przełom, na który czekali użytkownicy obu platform od lat.

Dynamiczne widżety i tapety 3D

Interfejs iOS również ma przejść metamorfozę. Pojawią się dynamiczne widżety, które będą wyświetlały najświeższe informacje w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli ustawić trójwymiarowe, interaktywne tapety, które dodadzą unikalnego charakteru ekranom głównym iPhone’ów.

Premiera we wrześniu razem z iPhone 16

Choć Apple jeszcze oficjalnie nie potwierdziło daty premiery, to według naszych informacji iOS 18 zostanie zaprezentowany we wrześniu, razem z nowym flagowcem iPhone 16. Firma zawsze wydaje nowe wersje systemu iOS we wrześniu, więc wszystko wskazuje na to, że w tym roku sytuacja się nie zmieni.

Czytaj też:  Jak przenieść dane z Samsung na iPhone: kontakty, zdjęcia, muzyka

Jak widać, iOS 18 zapowiada się na prawdziwą rewolucję dla iPhone’ów. Użytkownicy mogą spodziewać się wielu przełomowych funkcji, które zmienią sposób korzystania ze smartfonów Apple. Czy firma sprosta tym wysokim oczekiwaniom? O tym przekonamy się już we wrześniu!