Google zmienia nazwę aplikacji Google Camera na Pixel Camera (Aparat Pixel)

Google zmienia nazwę aplikacji Google Camera na Pixel Camera (Aparat Pixel)

Firma Google zaskoczyła wszystkich zmianą nazwy swojej flagowej aplikacji aparatu. Google Camera, która do tej pory była dostępna wyłącznie na urządzeniach Pixel, właśnie została przemianowana na Pixel Camera (Aparat Pixel). Jeśli jesteś posiadaczem Pixla i zajrzysz do swojej biblioteki aplikacji, zobaczysz teraz Pixel Camera zamiast Google Camera. Google zmieniło również opis aplikacji w Sklepie Play.

Teraz odświeżony opis przebrandowanej aplikacji Google Camera mówi:

„Nigdy nie przegap żadnej chwili dzięki całkowicie przeprojektowanej aplikacji Pixel Camera”. Opis daje również wskazówkę, do czego można wykorzystać aplikację aparatu. Możemy przeczytać: „Robienie fantastycznych zdjęć i filmów dzięki funkcjom takim jak Portret, Night Sight, Time Lapse i Cinematic Blur”.

Więcej o przeprojektowanej aplikacji Pixel Camera (Aparat Pixel)

Chociaż aplikacja będzie miała tę samą nazwę na różnych urządzeniach Pixel, jej wersja nie jest identyczna. Na przykład Google Pixel 7 Pro, Fold i Tablet otrzymują wersję 9.0. Z kolei niedawno wydany Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro działają na wersji 9.1 i otrzymają łatkę. Warto zauważyć, że nowa aplikacja Pixel Camera jest dostępna tylko na urządzeniach z Androidem 14. A wersja dla systemu Wear OS działa tylko na urządzeniach z Wear OS 3 i nowszych. Dodatkowo, w przypadku urządzeń Wear OS muszą one być podłączone do smartfonów Pixel.

Co ciekawe, Google wykorzystuje opis aplikacji Pixel Camera w Sklepie Play, aby podkreślić „funkcje Pixel 8 Pro„. Należą do nich m.in. robienie zdjęć w rozdzielczości 50MP i kontrola profesjonalnych ustawień. Podobnie, zrzuty ekranu aplikacji w Sklepie Play pochodzą z Pixela 8 Pro.

Oprócz wprowadzenia odświeżonej aplikacji Google Camera, Google wdrożyło również natywną belkę udostępniania systemu Android 14. Znajdziesz ją w Google Photos. Pozwala ona na lepsze opcje udostępniania. Podobnie jak w przypadku aplikacji, nowa belka udostępniania jest dostępna tylko na urządzeniach Pixel z Androidem 14.