Apple wyda aktualizację oprogramowania, aby rozwiązać problemy z przegrzewaniem się iPhone’a 15

Apple wyda aktualizację oprogramowania, aby rozwiązać problemy z przegrzewaniem się iPhone'a 15

Firma Apple ogłosiła, że wyda aktualizację oprogramowania, która ma rozwiązać skargi klientów na najnowsze modele iPhone’a 15, wydane zaledwie ponad tydzień temu, że się przegrzewają. Apple stwierdziło, że nowe iPhone’y grzały się z powodu kombinacji błędów w iOS 17, błędów w aplikacjach oraz tymczasowego okresu konfiguracji, który wymaga dodatkowego przetwarzania, a co za tym idzie – wytwarzania ciepła.

Skąd wziął się problem z przegrzewaniem?

Apple wyjaśniło, że nowe modele iPhone’ów grzeją się z powodu zestawu błędów w iOS 17, błędów w aplikacjach oraz tymczasowego okresu konfiguracji. Firma stwierdziła, że problem z przegrzewaniem się nowych modeli nie był związany z tytanową konstrukcją obudowy.

Zamiast tego Apple wskazuje na błędy w konkretnych aplikacjach i błąd w iOS, które można naprawić aktualizacjami oprogramowania. Apple powiedziało, że nadchodząca aktualizacja iOS 17, która ma rozwiązać problem, nie zmniejszy wydajności urządzeń.

Długie kolejki pomimo problemów

Jak dotąd nowe iPhone’y wydają się sprzedawać dobrze, terminy dostaw urządzeń czasami sięgają kilku tygodni, a przed sklepami Apple w dniu premiery ustawiają się długie kolejki.

„Czas oczekiwania na modele 15 Pro Max, 15 Plus i 15 jest bardziej wydłużony w porównaniu do ich poprzedników (np. serii iPhone 14)” – napisali w zeszłym tygodniu w notatce analitycy JPMorgan.

Jednak znany analityk łańcucha dostaw Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział w zeszłym tygodniu na swoim blogu, że problem z przegrzewaniem się iPhone’a 15 może zaszkodzić sprzedaży.

Problemy z premierami w przeszłości

Firma Apple miała w przeszłości głośne problemy z premierami, ale nie wpłynęły one poważnie na długoterminowe perspektywy firmy.

iPhone 4, wydany w 2010 roku, miał wadę projektową, która mogła prowadzić do przerywania połączeń. Apple oferowało darmowe etui, aby złagodzić problem. W 2012 roku, wkrótce po premierze iPhone’a 5, dyrektor generalny Apple Tim Cook przeprosił za to, że Apple Maps były wadliwe i niezawodne. iPhone 6 wydany w 2014 roku był krytykowany za zginanie się pod naciskiem.

Czytaj też:  iPhone po raz kolejny liderem rynku smartfonów premium w 2023 roku

Firma Apple zidentyfikowała źródła problemu z przegrzewaniem najnowszych modeli iPhone’a, w tym błąd oprogramowania i korzystanie z niektórych aplikacji. Wyda aktualizację, aby naprawić błąd w oprogramowaniu iOS 17 i pracuje z programistami aplikacji, które przeciążały telefony. Choć Apple miało w przeszłości problematyczne premiery, zwykle udawało im się je przezwyciężyć bez większego wpływu na długoterminową pozycję firmy. Fani iPhone’ów mogą spodziewać się rozwiązania tego problemu w nadchodzących aktualizacjach.