Android Auto nadal nie dogaduje się z telefonami Xiaomi

Android Auto nadal nie dogaduje się z telefonami Xiaomi

Użytkownicy smartfonów Xiaomi od czerwca borykają się z problemami z bezprzewodowym połączeniem ich telefonów z Android Auto. Kłopoty pojawiają się zawsze wtedy, gdy telefon traci dostęp do mobilnych danych. Google obiecuje, że aktualizacja do Androida 14 rozwiąże ten problem, ale czy na pewno?

Frustracja użytkowników Xiaomi nie maleje

Firma Google w odpowiedzi na skargi na forum pomocy technicznej zapewniła, że problemy z łącznością Xiaomi ze stacjami multimedialnymi samochodów powinny zniknąć po aktualizacji telefonów do Androida 14. Brzmi jak prosta recepta, ale jest haczyk – aktualizacja do najnowszego Androida w wielu modelach Xiaomi wciąż się nie pojawiła. Jeden z użytkowników zauważył też, że nawet po zainstalowaniu Androida 14 jego Xiaomi 12T Pro wciąż nie chce się połączyć z Android Auto bezprzewodowo. Cierpliwość posiadaczy smartfonów chińskiego producenta jest więc wystawiana na próbę.

Problemy nie tylko Xiaomi

Okazuje się, że kłopoty z Android Auto w wersji bezprzewodowej nie dotyczą wyłącznie telefonów Xiaomi. W tym samym wątku na forum skarży się również użytkownik Samsunga Galaxy S22 Ultra, który po aktualizacji do Androida 14 także utracił stabilne połączenie.

Jak donosi serwis 9to5Google, problemy z Android Auto po „czternastce” zgłaszają też inni użytkownicy Samsungów. Co gorsza, w ich przypadku nawet połączenie przewodowe przestaje działać poprawnie.

Google milczy, a bugi coraz dotkliwsze

Okazuje się, że również niektórzy posiadacze Google Pixeli narzekają na Android Auto po aktualizacji do najnowszego Androida. Zalecane jest instalowanie bety Android 14 QPR2, ale nie każdy chce ryzykować niestabilnościami wersji testowych. Niestety Android Auto od dawna znany jest z niezbyt niezawodnego działania. Już w sierpniu informowaliśmy o usterce na Pixelach, która powodowała problemy zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej.

Wygląda więc na to, że Google musi pilnie zająć się poprawą stabilności działania Android Auto. Liczba raportów o błędach rośnie z dnia na dzień, a użytkownicy są coraz bardziej sfrustrowani. Pozostaje mieć nadzieję, że programiści wkrótce znajdą remedium na te problemy i porzucą milczenie. Do tego czasu posiadacze Xiaomi, Samsungów i Pixeli będą musieli uzbroić się w cierpliwość lub zrezygnować z bezprzewodowego Android Auto.