Jak mogą wyglądać przyciski głośności iPhone15 Pro

Jak mogą wyglądać przyciski głośności iPhone15 Pro

Zgodnie z najnowszymi plotkami wskazującymi na ostatnią chwilową zmianę w zestawie funkcji ‌iPhone 15 Pro‌, nie wiadomo jeszcze, co czeka na przyciski głośności urządzenia. Słyszeliśmy wiele plotek, że modele ‌iPhone 15 Pro‌ mają przyjąć nowy projekt przycisków głośności i przełącznika wyciszenia, ale pojawiające się plotki o porzuceniu przez Apple technologii przycisków z pamięcią stałą wprowadzają zamieszanie w projektowaniu.

Na dzień dzisiejszy nie ma wskazań, że Apple zmieni swoje plany dotyczące pojedynczego, wydłużonego przycisku głośności i przycisku wyciszenia zamiast przełącznika wyciszenia, i mamy dokładny wygląd przycisków pod warunkiem, że nie będzie radykalnych zmian projektowych. W rzeczywistości Unknownz21 współpracował z MacRumors, aby udostępnić rzeczywisty projekt przycisków głośności i wyciszenia ‌iPhone 15 Pro‌, których wcześniej nie widziano. Wykorzystaliśmy informacje o ‌iPhone 15 Pro‌ pozyskane od Unknownz21 do stworzenia obrazów przedstawiających projekt przycisków głośności, wyciszenia i zasilania, w tym widok na elementy wewnętrzne. Należy pamiętać, że te renderowania zostały stworzone przed najnowszymi plotkami o przyciskach z pamięcią stałą i może dojść do zmian w układzie wewnętrznym.

Apple nie stosował takiego jednolitego projektu przycisków od iPhone’a 3GS w 2009 roku, ponieważ firma zmieniła na dwa oddzielne okrągłe przyciski głośności z ‌iPhone‌ 4, a ostatecznie przeszła na podwójne wydłużone przyciski z 2014 roku wraz z wprowadzeniem ‌iPhone‌ 6. Warto podkreślić, że projekt jednego przycisku z podziałem na środku był obecny od wczesnego okresu rozwoju ‌iPhone 15 Pro‌.

Apple początkowo planował wprowadzenie projektu jednego przycisku głośności wraz z technologią pamięci stałej, ale niezawodny analityk Apple Ming-Chi Kuo uważa, że przyciski z pamięcią stałą zostały porzucone. Istniały “nierozwiązane problemy techniczne”, których Apple nie był w stanie rozwiązać przed rozpoczęciem produkcji masowej, więc przyciski z pamięcią stałą zostaną opóźnione i ostatecznie wprowadzone w późniejszej wersji iPhone’a.

Technologia pamięci stałej jest tym, co Apple stosuje dla trackpada Maca i przycisku Home na iPhone’ach z Touch ID. Dzięki tej funkcji przycisk głośności na ‌iPhone 15 Pro‌ i Pro Max nie miałby fizycznie nacisku, a zamiast tego korzystałby z informacji zwrotnej hapticznej do imitacji uczucia naciśnięcia. Z powodu opóźnienia hapticznych przycisków Apple mógłby zamiast tego użyć projektu jednego przycisku z standardowymi fizycznymi przyciskami.